Mayer Orsolya – néptánc, művészeti főigazgató-helyettes

e-mail: mayer.orsolya@herceghalomisk.hu

Mayer Orsolya vagyok, néptáncpedagógus.

Pályafutásomat a nemzetközileg elismert, Kossuth Díjas Timár Sándor mellett kezdtem. 25 évig szóló táncosa voltam, majd asszisztense, munkatársa. A szakmaiságot, motiváltságot, elhivatottságot itt szereztem.

Magyar Táncművészeti Főiskolán végeztem néptáncpedagógia szakon.

2015- ben szakmai munkám miatt Németh László Díjban részesültem.

Több, mint tíz éve vezetek önállóan együttest Bicskén, ahol nem csak a szakmai, hanem a szervezési és a pénzügyi feladatokat is sikerrel végzem.

A közösség építésének elismeréseként 2024-ben „Bicske Városáért Közösségi Díj”- at kaptam a Mayer Néptáncműhellyel.

Az intézményben 5. éve tanítok néptáncot.

Célom, hogy az iskolában táncolni vágyók megszeressék és élvezzék a néptánc szépségét, jó kedvvel, örömmel járjanak a foglalkozásainkra.

Bidoul Arielle Jacqueline – zongoratanár, mentorpedagógus, neveléstudomány szakos bölcsész

e-mail: ariellebidoul@herceghalomisk.hu

Zenei tanulmányaimat Brüsszelben és Budapesten végeztem, pályafutásomat több mint három évtizede a zene, a pedagógia és a gyermekek belső motivációjának szolgálatába állítva. Hiszem, hogy a zene nemcsak készségeket fejleszt, hanem önbizalmat, kitartást és örömteli tanulási élményt is ad.

Tanári munkám középpontjában a gyermekek motivációja áll. E témában végzett kutatásommal a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencián (OTDK) I. helyezést értem el, ami megerősített abban, hogy az élményalapú zeneoktatás hosszú távon is meghatározó hatású. Kutatási eredményeimet és jó gyakorlataimat szakmai folyóiratokban és konferenciákon is megosztom.

Szakvizsgázott mentorpedagógusként és szaktanácsadóként fontosnak tartom a kollégák szakmai támogatását, a módszertani megújulást és az együttműködés kultúráját. 2025-ben Az Év Pedagógusa díjban részesültem:
https://budakornyekitv.hu/bidoul-arielle-zongoratanarno-az-ev-pedagogusa/

Nyitott vagyok a nemzetközi szakmai kapcsolatokra, és eTwinning projekt kezdeményezőjeként aktívan építek nemzetközi szakmai együttműködéseket, ezzel is bővítve a gyermekek látókörét és tanulási lehetőségeit.

Célom, hogy tanítványaim számára a zongoratanulás inspiráló és örömteli úttá váljon, amelyben minden gyermek a saját tempójában haladhat, mégis tartós tudást és sikerélményt szerez.

Csuba-Szilaj Eszter – tűzzománc

e-mail: szilajeszter@herceghalomisk.hu

Szilaj Eszter vagyok, gyerekkorom óta tűzzománcozok. Sok más alkotó technikát kipróbáltam, de a tűzzománc örök szerelem maradt. Varázslatos technika, amelyben benne van a TŰZ alkotó energiája. Képeket, ékszereket készítek. Az ékszerek színesek, vidámak, maradandó értékeket képviselnek és jól kombinálhatók a női ruhatárral.

Ma már végzett ötvösként készítem a különböző ékszereket, újabb és újabb ötleteim vannak, melyeket nagy örömmel valósítok meg.

Ékszereimet főleg vörösréz alapra készítem. Iszapzománcot és ékszerzománcot egyaránt használok. Az egyes darabokat 840 Celsius fokon kemencében, többszöri égetéssel égetem ki. Tűzzománc képeket különböző témákban alkotok. Örök kedvenc a Balaton és a természet. Jelenleg a virágok és az erdők hangulata inspirál, ebből született számos kép. Szeretem a tűzzománc véletlenszerűségét és sejtelmességét…

Saját ékszereim, képeim alkotása mellett a Herceghalmi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola művész tanára vagyok, immár 8. éve. A képzőművészeti tanszakon én oktatom a tűzzománc technikát.

Műhelyem Herceghalomban található, ahol a saját alkotó munkám mellett workshopokat is tartok gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt. Egy-egy ilyen alkalom tökéletes énidő, ahol az ember kikapcsolódhat, feltöltődhet és a végén gazdagabb lesz az alkotó folyamat élményével és egy saját készítésű ékszerszettel is.

Nyáron alkotótábort tartok gyerekeknek, ilyenkor a tűzzománcozáson kívül más kézműves technikákat is kipróbálnak. Célom, hogy megtapasztalják, saját kezükkel és fantáziájukkal gyönyörű alkotásokra képesek.

Hajdú Kornélia – szolfézs, zenetörténet, zongora

e-mail: h.kornelia@herceghalomisk.hu

Öt éve tanítok Herceghalmon, pedagógus II. minősítéssel és 2 diplomával rendelkezek, az első: jazz-ének előadóművész, a második ének-zene és tehetségfejlesztő tanár. 

Szórakoztató zenész, előadóművész képesítéssel is rendelkezem zongorából. 

Munkám során fontosnak tartom az éneklést, kreativitást, és a korosztályhoz és gyerekek képességeihez illeszkedő készségfejlesztést. A zenével, zeneelmélettel történő korai ismerkedés a későbbi, ez irányú pályaválasztásnál nagyon nagy, később igen nehezen behozható előny, a zenetanulás transzferhatásai pedig a szövegértési, matematikai, szociális készségekre is kihatnak. 

A folyamatos fejlődés és tanulás, új módszerek beemelése fontosak számomra, ugyanakkor a működő klasszikus módszertan biztos alapot ad a hatékony munkához. 

Pávai Apor – jazz-dob

e-mail: pavaiapor@herceghalomisk.hu

Zenei tanulmányaimat klasszikus zongorán kezdtem a Tóth Aladár Zeneiskolában, majd később kezdtem ezzel párhuzamosan klasszikus ütőt tanulni. Ezután a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola, hangkultúra szakára jártam, majd az Etűd Zeneművészeti Szakközépiskolában jazz-dobot kezdtem tanulni. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz-dob szakán szereztem diplomát.

A tanításban a kötelező technikai készségek mellett az improvizatív játék és a művészi hozzáállás elsajátítását tartom fontosnak. A széles spektrumú tananyagban mindezek párhuzamosan helyet kapnak, így a növendékek a dobolás különböző aspektusaival folyamatosan megismerkedhetnek.

A tanítás mellett különböző jazz, gyerek és popzenei együttesekben játszom, zenét írok, illetve színházi környezetben is dolgoztam, mint zeneszerző/hangszerelő.

e-mail viktoria.m@herceghalomisk.hu

2019-ben szereztem meg klasszikus fuvolaművész mesterdiplomámat a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen,  2020-ban pedig a tanári mesterdiplomámat, mint fuvolaművész- tanár.
2013 óta tanítok fuvolát és furulyát.
2022 óta a Herceghalmi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában és a Biatorbágyi Pászti Miklós Alapfokú Művészeti Iskolában tanítok.
2016 óta a tanítás mellett színházi produkciókban is részt veszek zenekari művészként. 

Balogh Zsófia – furulya,fuvola

e-mail sophiabalogh@herceghalomisk.hu

Balogh Zsófi vagyok, neuroaffirmatív szemléletű fuvolaművész-tanár.

A zene gyermekkorom óta az életem része, a fuvola pedig az a hangszer, amelyen keresztül igazán megtaláltam a saját hangomat. Hosszú tanulási és keresési úton jutottam el oda, ahol ma tartok – szerencsés vagyok, hogy nemzetközileg elismert fuvolaművészektől tanulhattam Budapesten és Bécsben, valamint világhírű mesterkurzusokon vehettem részt több országban, többek között Hollandiában, Németországban, Olaszországban és New Yorkban. Ezek az élmények nemcsak a muzsikálásomat formálták, hanem azt is, ahogyan a tanításhoz és a gyerekekhez kapcsolódom.

Számomra a zenetanulás nem pusztán technikai fejlődés, hanem belső érés is. A fuvola különösen közel áll a lélegzethez és az idegrendszerhez: segít összerendezni a figyelmet, erősíti az önbizalmat, és teret ad az érzelmek kifejezésének. Neuroaffirmatív szemlélettel dolgozom, vagyis arra törekszem, hogy minden tanítványom a saját ritmusában, biztonságban és elfogadásban fejlődhessen.

Pedagógiai gondolkodásomat nagyban formálta a Kokas Klára-féle zenei nevelés szemlélete is, amely a zenét a személyiség kibontakozásának, az önkifejezésnek és az örömteli jelenlétnek az eszközeként látja. Fontos számomra, hogy a tanulás élményszerű, kreatív és lélekben is gazdagító folyamat legyen.

A versenyzésre nyitott növendékeimmel az elmúlt évek során több szép eredményt is elértünk, miközben mindig igyekeztem megőrizni a zenélés örömét és belső motivációját. Két kislány édesanyjaként a saját szülői tapasztalataim is sokat hozzáadtak a pedagógiai eszköztáramhoz: sokféle érzékenységgel, türelemmel és kreatív ötlettel keresem az utat minden gyermekhez.

Kisgyermekkortól felnőttkorig szívesen látok mindenkit, aki szeretne a zene útján kapcsolódni önmagához és másokhoz. Hiszem, hogy a közös zenélés nemcsak készségeket fejleszt, hanem kapcsolatokat és közösséget is teremt.

Tősgyökeres herceghalmiként különösen fontos számomra, hogy ma abban az iskolában taníthatok, ahol egykor én magam is nevelkedtem és elindultam a zene útján.

e-mail sandor.laczi@herceghalomisk.hu

Laczi Sándor vagyok, klasszikus gitár-tanár. 2012 óta tanítok zeneiskolás korosztályú növendékeket. Fontos számomra, hogy a biztos hangszeres alapok megszerzése után az együtt zenélés, a kamarazene is hangsúlyos szerepet kapjon, hiszen a zene igazi ereje sokszor a közös megszólalásban rejlik.

A tanítás mellett a  budapesti Vígszínházban csellózom egy Cseh Tamás-est előadásában, valamint a Komp Kollektíva produkcióiban is rendszeresen részt veszek.

Szabadidőmben szívesen elmerülök a gasztronómia világában, szeretek kísérletezni és „korlátok nélkül” főzni, emellett a fotózás és videózás is közel áll hozzám. Ezek a kreatív területek ugyanúgy inspirálnak, mint a zene, és hiszem, hogy a tanításban is fontos szerepe van a nyitottságnak és az alkotás örömének.

Zombori László – kerámia

e-mail: zomborilaszlo@herceghalomisk.hu

Több, mint négy évtizedes szakmai munka, oktatási tapasztalat van mögöttem.

Húsz évig a Budapesti Kézműipari Szakközépiskolában tanítottam keramikus tanulókat. Ezzel párhuzamosan otthonomban, Zsámbékon saját műhelyemben is alkotómunkát folytattam. A mai napig használati és dísztárgyakat készítek megrendelésre is. Szakmai oktatást is folytatok, felkészítést szakmai vizsgára.

Számos önálló és kollektív kiállításon vettem részt, külföldön és itthon is. Időnként szakmatörténeti anyagokat is publikálok. Szakmai és társadalmi munkám elismeréséért Zsámbék város „Pro Urbe” díjat adományozott, a Házat Hazát Alapítvány „Árpád Rend”-ben részesített.

Kép népművészeti egyesületnek is tagja vagyok. A kerámiai szakma oktatása kitölti fél életem. A határon túlra is járok szakmai táborokat tartani, szakirányú vizsgákat folytatni, fiatal fazekasoknak segítséget nyújtani.

e-mail: sz.mariann@herceghalomisk.hu

Bogdánné Száva Mariann vagyok, zongoratanár, férjemmel és két gyermekünkkel Biatorbágyon élünk.

2005-ben végeztem Győrben, a Széchenyi István Egyetem Művészeti Fakultásán, Gábor József növendékeként. Több mint 20 éve tanítok, pályám nagy részét Békéscsabán, a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészeti Iskolában töltöttem, ahol zeneiskolai munkám mellett a középiskolai oktatásban is részt vettem, kötelező zongora tantárgyat tanítottam. 

A herceghalmi iskolához a 2024-es tanévben csatlakoztam, nagy örömmel és lelkesedéssel.

 A tanítás során mindig figyelembe veszem a diákok egyéni adottságait és az éppen aktuális fizikai-lelki állapotukat.Pedagógiai munkám célja, hogy megszerettessem a gyerekekkel a zenét, továbbá hogy a már megszerzett tudást minél több rendezvényen be tudják mutatni, hiszen a sikerélmény elengedhetetlen a kitartó munkához.

e-mail: veres.nikolett@herceghalomisk.hu

2013 óta dolgozom Herceghalmon, főiskolásként kezdtem, akkor szakkör keretein belül tartottuk a furulya, fuvola órákat. Hatalmas örömmel töltött el, hogy 2017-ben egy új, magasabb szintre tudtunk lépni és mint Alapfokú Művészeti Iskola kezdtük el tevékenységünket.

Az elmúlt 8 évben az anyaság tette ki a hétköznapjaim nagy részét, 2 éve tértem vissza aktívan a tanításhoz.

Szeretek gyerekekkel lenni, a tudásom legjavát átadni nekik. Az óráimon, a jókedv, vidám hangulat a jellemző, igyekszem a lehető legszeretetteljesebb közegben tanítani, nevelni őket.

Célom, hogy a hangszeres oktatás fejlessze őket és a zene iránti szeretet végig kísérje útjukat egész életükben.

e-mail: barnabas.kiss@herceghalomisk.hu

Képzőművészeti tanulmányaimat Budapesten, a Magyar Képzőművészeti Egyetem festőművész szakán folytattam, ahol 2022-ben szereztem mesterdiplomát. Ezt követően ugyanazon az egyetemen elvégeztem a képzőművész-tanár szakot is. Tanulmányaim után rövid időt töltöttem egy szakmai gyakorlat keretében Bécsben egy kortárs képzőművészeti galéria munkatársaként. Szabadidőmben továbbra is aktívan foglalkozom művészettel, festőként dolgozom, és folyamatosan fejlesztem saját alkotói gyakorlatomat.

2024 szeptemberében kezdem meg tanári munkámat a Herceghalmi Általános Iskolában. Az iskolában a felső tagozat számára a vizuális kultúra órákat tartom, míg a művészeti iskolában grafika és festészet tantárgyat tanítok.

A tanítás során nagy hangsúlyt fektetek a klasszikus rajzi alapok elsajátítására, valamint a kreativitás fejlesztésére. Fontosnak tartom, hogy saját szakmai tapasztalataimat is beépítsem az oktatásba: a diákok konkrét művészeti alkotásokkal ismerkednek meg, különböző technikákat próbálnak ki, és lehetőséget kapnak saját kifejezési módjaik megtalálására.

e-mail: kamillatoth@herceghalomisk.hu

Zenei tanulmányaimat 5 éves koromban kezdtem borsod megyei kistelepülésen, később a miskolci Bartók Béla Konzervatóriumban, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végeztem klasszikus zongora szakirányon.

Zenei fejlődésemet a Snétberger Zenei Tehetség Központ is meghatározta, ahol időközben korrepetitorrá váltam.

Számos hazai és nemzetközi koncerten léptem fel, valamint több rangos mesterkurzuson vettem részt.

Az I. Országos Cziffra Zongoraverseny Dubrovay-díjasa lettem.

Jelenleg aktív előadóművészként és korrepetitorként dolgozom különböző intézményekben, miközben kiemelt célom a tehetséggondozás és a fiatalok zenei nevelése.