Az idei megemlékezés különleges volt, mert a COVID járvány miatt az utóbbi két évben csak online tudtunk emlékezni forradalmunk és szabadságharcunk hőseire.

Tanulóinkat Lévai Rita művészeti iskolánk tanára készítette fel az ünnepi megemlékezésre. A nagyszámú közönséget vonzó műsor keretében tanulóink felidézték a forradalom és szabadságharc történetének fontos állomásait. A műsorban elhangzó népdalok, jelmezek és díszletek illetve a Mayer Orsolya tanárnő segítségével betanult néptánc lépések mind hozzájárultak a méltó megemlékezéshez.

Hajdú Kornélia vezetésével művészeti iskolánk kórusa is emelte az ünnep fényét. Az eseményről Kristóf István készített igényes fotókat, melyek a galériában megtekinthetők. A megemlékezést a Buda Környéki Televízió rögzítette, melyet az alábbi linken tekinthetnek meg:

Ünnepi megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján Herceghalmon